Patentový inžinier

Náplň práce / Job description

  • Sprevádzanie vývojových projektov počas fáz vývoja s ohľadom na nové patenty, ako aj presadzovanie vlastnických práv
  • Poradenstvo vývojovým oddeleniam a projektovým tímom spoločnosti vo všetkých ochranných, patentových a po prípade aj zmluvných záležitostiach, ako aj v oblastiach stratégie vývoja
  • Vyhľadávanie v patentových databázach a vytváranie správ o vyhľadávaniach
  • Prihlasovanie patentov a samostatné spracovanie žiadostí o práva priemyselného vlastníctva a odpovede na udelenie patentov
  • Uvoľnenie vyplnených patentových prihlášok na registráciu, komunikácia s vynálezcami, externými právnikmi a patentovými úradmi
  • Starostlivosť o spoločné prihlášky patentov so zákazníkmi/dodávateľmi

Požiadavky / Requirements

  • VŠ vzdelanie so zameraním technického smeru podmienkou pri absolventovi/ alebo prax min. 2 roky na technickej pozícií v oblasti automobilového priemyslu/strojárstve
  • Dobrá znalosť anglického jazyka podmienkou/nemeckého jazyka výhodou
  • Znalosť patentového práva vítaná
  • Veľmi dobré technické myslenie, zanietený technický typ
  • Analytické schopnosti
  • Tímový duch
  • Samostatnosť, presnosť
  • Dobré komunikačné zručnosti

  • Kreatívna práca v oblasti vývoja s najmodernejšími technológiami
  • Priamy kontakt s vyvíjaným produktom a výrobou pod jednou strechou
  • Kariérny rast, profesionálna sebarealizácia a podpora interného talentu
  • Interné aj externé školiace kurzy, jazykové vzdelávanie
  • Flexibilná pracovná doba (v piatok len do 13tej)
  • Možnosť práce z domu
  • Možnosť čerpania náhradného voľna z fondu nadčasových hodín
  • Príspevok na dopravu
  • 13. plat
  • po 5tich rokoch 14. plat – vernostný bonus
  • Bonusové programy
  • Každoročné spoločenské a športové firemné podujatia
  • Kafetéria systém benefitov (vstupenky do wellness, fitness, masáže, kultúra a pod.)

Full time

Mzda / Salary (brutto):

od 1400 (Eur/mes)

Krušovce

Kubičková Lucia

lucia.kubickova@zkw.sk

+421 908 297 920

Naše ocenenia

AUT_Bronze_2018_19_300dpi.jpg