Společnost KES posiluje opatření proti korona viru

Pravidelné testy a přísná hygienická opatření zajišťující zdraví a práci zaměstnanců

 

Pandemie Covid-19 nyní zasáhla také společnost KES – kabelové a elektrické systémy, výrobce kabelových svazků sídlící ve Vratimově. Osm zaměstnanců pocházejících z Polska se nakazilo korona virem. Tito zaměstnanci byli ihned posláni do karantény spolu s dalšími 112 pohraničními pendlery, kteří dojíždějí z blízkého okolí. Společnost KES zaměstnává celkem 1,200 lidí ve Vratimově. „Jednali jsme okamžitě a odeslali do karantény jak pozitivně testované pracovníky, tak i osoby s nimiž byli v kontaktu. Prvotním cílem všech opatření je ochrana zdraví našich zaměstnanců a zabránění šíření korona viru. V pozici jednoho z významných zaměstnavatelů Moravskoslezského kraje jsme si vědomi naší společenské odpovědnosti, “ říká Martin Svozil, generální ředitel společnosti KES.

Desetidenní zkušební interval
Během pravidelných korona virových testů ve společnosti KES, které se konají každých deset dní v souladu s nařízeními Krajské hygienické stanice, bylo v posledních několika dnech testováno 250 zaměstnanců z Polska. Test byl pozitivní u osmi z nich. Jedná se o dojíždějící, kteří cestují každý den přes hranice v autobusech přepravujících 25 osob. Z tohoto důvodu je aktuálně v karanténě celkem 120 lidí.

Zajištění výroby
Společnost KES zaměstnává celkem 1,200 lidí a vyrábí kabelové svazky pro automobilový průmysl ve Vratimově. V současné době pokračuje výroba podle plánu, i když s mírně sníženou kapacitou. „Naším prvořadým cílem je udržovat provoz, abychom mohli včas plnit závazky vůči našim zákazníkům a zajistili dostatek výrobních kapacit. Zároveň je pro nás ale také důležité zdraví i bezpečnost našich zaměstnanců,“ říká Martin Svozil.

Previous slide
Next slide

Press contact

Mag. (FH) Sandra Simeonidis-Huber, M.E.S.

Headquarters

ZKW Group GmbH
Rottenhauser Straße 8
A-3250 Wieselburg
press@zkw-group.com
+43 7416 505 0

Press Download 17.90 MB